Moozyka

Unhunted Wings

Na początku napiszę o zespole, który został założony przez mojego brata. Filip (brat) mieszka w Niemczech. Tam razem ze swoimi znajomymi założył zespół o nazwie Unhunted Wings (ciężko mi jakoś to składnie przetłumaczyć). Grając dobrze się bawią. Tak przynajmniej na razie trzeba to granie postrzegać. Wiele jeszcze przed nimi. Widzę progres w ich twórczości. Utwory na stronie - do której link umieściłem niżej - są starsze. Mają kilka nowych, lecz pieniążków brakuje na studio. Sumiennie jednak ćwiczą. Chyba mają nawet z tego radochę. Mam nadzieję, że będą kontynuowali tą swoją przygodę. W końcu to fajne hobby :-)

Link do strony zespołu (na dole strony kawałki do przesłuchania) - http://unhunted_wings.myownmusic.de

Goo Goo Dolls

Zespół powstał w 1986 r. w Buffalo. Na początku nazywał się Sex Maggots. Ówczesny menadżer nie zgodził się na taką nazwę przed jednym z koncertów. Zmienili ją na Goo Goo Dolls - inspiracją była reklama zamieszczona w czasopiśmie True Detective.

Skład zespołu:
Johnny Rzeznik (Joseph Theodore Rzeznik) - wokal, gitara, ur. 5 grudnia 1965 r., jego rodzicami byli imigranci z Polski
Robby Takac (Robert Carl Takac) - wokal, gitara basowa, ur. 30 września 1964 r., wg J.R. to Robby trzymał zespół w kupie i dzięki niemu przetrwał
Mike Malinin (Michael Gene Malinin) - perkusja, ur. 10 października 1967 r., oficjalnym członkiem jest od 1998 r., zastąpił George'a Tutuska, który odszedł w 1994 r.

Popularność w Stanach Zjednoczonych przyniósł im utwór 'Name' z albumu 'A Boy Named Goo' (1995 r. - ciekawostka: korporacja Wal-Mart usunęła z półek sklepowych ten thrash-popwy album, po serii skarg klientów, że dziecko ze zdjęcia na okładce płyty wygląda na wysmarowane krwią). Na arenie światowej zaistnieli wydając kawałek pod tytułem 'Iris' z albumu 'Dizzy Up The Girl' (1998 r.). Singiel pojawił się w soundtrack'u do filmu 'City Of Angels'. Przebój został nominowany do trzech nagród Grammy w 1998 r.

'City Of Angels' - historia anioła o imieniu Seth (Nicolas Cage), który decyduje się porzucić swoją niesmiertelność dla Maggie (Meg Ryan) - kobiety, którą kocha - aby mieć szansę na jej miłość. Bardzo przyjemny film :)

Dyskografia:
1987 r. - Goo Goo Dolls
1989 r. - Jed
1990 r. - Hold Me Up
1993 r. - Superstar Car Wash
1995 r. - A Boy Named Goo
1998 r. - Dizzy Up The Girl
2001 r. - Ego, Opinion, Art & Commerce
2002 r. - Gutterflower
2004 r. - Live In Buffalo (live)
2006 r. - Let Love In

Moimi ulubionymi albumami są: 'Dizzy Up The Girl', 'Gutterflower' oraz brand new 'Let Love In'

Linki
www.googoodolls.com - oficjalna strona zespołu, galeria, dział download (tapety), mozliwość przesłuchania utworów z nowej płyty i parę innych rzeczy
www.googoodolls.republika.pl - na stronie wiele informacji o zespole, historia grupy, dyskografia, linki